, srodek trwaly uzywany 

srodek trwaly uzywany

Kolekcjonowanie

Temat: Amortyzacja środka trwałego poniżej 3500 ?
Prywatny środek trwały uzywany w firmie i przyjety do ewidencji środków trwałych w lutym do tej pory bez amortyzacji. Czy moge go zamortyzować na koniec roku w grudniu? Jednorazowo czy w jakiś inny sposób? Zależy mi na kosztach w grudniu. Dziękuję
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=8261



Temat: podwojna amortyzacja???Nie wiem!!!
Mam samochod od 10.2004roku a od 1.07.2005roku prowadze dzialalnosc.Czy wprowadzajac samochod prywatny do sr.trwal.moge amortyzowac go jako srodek trwaly uzywany,gdyz przed wprowadzeniem go do ewid.sr.trwalych uzywalam go przeszlo pol roku??????????
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=26876


Temat: środek trw./ewidencja pojazdu
...przyjęcia do ewidencji (w Urzedach Skarbowych tam gdzie obsługują podatek PCC mają takie specjalne książki z wartościami rynkowymi danej marki samochodu z danego roku). Jesli jest to samochód osobowy nie odliczasz VAT z faktur za zakup paliwa, samochód ciężarowy musi mieć poświadczenie producenta,że jest ciężarowy (nazywa się to atest - chyba. Stawkę amortyzacyjną przyjmujesz wg ustawy dla danej grupy srodków trwałych - chyba że jest to srodek trwały używany, wowczas możesz przyjąć własną stawkę - korzystniejszą wg zasad określonych w ustawie.
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=9860


Temat: AMORTYZACJA
Jest to srodek trwały używany, masz prawo ustalic indywidualna stawkę amortyzacyjną. Okres amortyzacji min. 30 m-cy
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=10822


Temat: Sprzedaż niezamortyzowanego samochodu-śr.trwałego
...z uwagi na częste awarie i nienajlepszy stan techniczny postanowiłem aktualnie odsprzedać ten niezamortyzowany do końca samochód za kwotę 7000 zł/ czy mogę za taka wartość-skoro cena wyjściowa 14.000 zł pomniejszona o 15 miesięcy odpisów amortyzacyjnych będzie wyższa niż te 7000 zł/? Wydaje mi się że tak,jest to w tym przypadku moja ewidentna strata. Wystawię na tę okolicznośc oczywiście fakturę VAT ze stawką zwolnioną/ samochód- środek trwały używany był dłużej jak 6 miesięcy i nie odliczałem VAT-u przy nabyciu bo jak wspomniałem był kupiony najpierw prywatnie na podstawie umowy kupna-sprzedaży/. Podatku VAT więc nie będzie a podatek dochodowy z tej sprzedaży też nie wyjdzie gdyż niezamortyzowane koszty uzyskania przychodu przewyższą wartość przychodu ze sprzedaży tego środka trwałego więc będzie strata/.Czy wszystko tu w tym moim rozumowaniu jest...
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=27761


Temat: Sprzedaz srodka trwalego - EKSPORT. Blagam, pomozcie!!
Po pierwsze nie możesz sprzedać jako osoba fizyczna bo wcześniej ten środek trwały używany był w działalności powinnaś wystawić PIT-5 i opodatkować jeżeli wstąpił dochód, na resztę pytań nie jestem pewna i radzę Ci wystąpić do swojego US z pismem o zapytanie. Jeżeli chcesz wcześniej się dowiedzieć to podzwoń po US u mnie w US jest specjalny telefon w którym udzielane są tylko odpowiedzi na zadawane pytania.Powodzenia!!!
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=4426


Temat: amortyzacja 40%
To autko to srodek trwały używany i możesz stawkę 20% * 2 =40% ,poczytaj w ustawie w art. o amortyzacji (nie mam pod reką ),pozdr.
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=24179


Temat: darowizna
...Jeśli darowany środek trwały jest towarem w rozumieniu ustawy o VAT, wówczas jego darowizna będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT, co wiąże się z koniecznością wystawienia wewnętrznej faktury VAT. Podstawą opodatkowania będzie w takim przypadku zasadniczo cena przeciętna stosowana w danej miejscowości lub na danym rynku z dnia darowizny, zmniejszona o kwotę należnego podatku (art. 15 ust. 3 ustawy o VAT). Jeśli jednak darowany jest środek trwały używany w rozumieniu art. 4 pkt 7 ustawy o VAT, wówczas jego darowizna będzie podlegać zwolnieniu na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 5 tej ustawy, pod warunkiem jednak, że darczyńcy w stosunku do darowanego przedmiotu nie przysługiwało prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony. Jeśli darowizna dokonywana jest na rzecz: a) publicznych szkół i zakładów opieki zdrowotnej, zakładów kształcenia nauczycieli oraz...
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=1219