, liszaj mokry 

liszaj mokry

Kolekcjonowanie

Temat: Dr KrisK i peany na cześć Claudio Magrisa!
Wykaz chorób dyskwalifikujących militarnie! Cytuję za "Podręcznikiem rycerskim ku obronie Ojczyzny miłej przez Patryjotów i Polaków Prawdziwych napisanym". Wydawnictwo "Sarmata Zbrojny i Srogi", Bolejewo 2004. Stron 16 + obrazki do pokolorowania. "Jest też kilka choróbsk paskudnych, które Rycerza Polskiego ode służby zwolnić mogą: - liszaj mokry; - gniluch pospolity; - malarya; - jadłowstręt; - wolnomyślicielstwo; - filatelizm Rycerzowie owemi choroby tknięci do Lazaretów idą, gdzie w mokre szmaty owijani za Ojczyznę cierpią iżby lepiej niż polu nie mieli!!! <dalej szczegółowy opis Kuracyj różnych, ale moga tu byc osoby Delikatne (broch! Nie czytaj!)> KrisK P.S. Jak skończyła się rozmowa z onym w mundurze?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,151,12383819,12383819,Dr_KrisK_i_peany_na_czesc_Claudio_Magrisa_.htmlTemat: Dr KrisK kupuje Książkę! Pikantne szczegóły!
Już się wytarzałem! Gość portalu: mary napisał(a): ;-) > Na wysypkę - polecam wspaniały puder w płynie o nazwie „Antipoudre” Już nabyłem worek, nasypałem do wanny i się wytarzałem. Wysypka na Whartona zniknęła, natomiast dalej mam liszaj mokry na Gretkowską, rumień na Wiśniewskiego co w sieci siedzi, oraz parę innych paskudnych przypadłości na innych pysorzy, o których nie wspomnę (bo jeszcze ktos brzydliwy jest). No i jak tu chodzić do księgarni? Juz wiem co trzeba zrobić! Wzorem Italo Calvino zacząć wyobrażać sobie nieistniejące książki, tak jak Kublaj Chan wyobrażał sobie miasta. Ja dziś jeszcze wyobrażę sobie długą powieść o zwykłych...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,151,5505911,5505911,Dr_KrisK_kupuje_Ksiazke_Pikantne_szczegoly_.html